Gitar Standı Hakkında Tüm Bilgiler
İncelemelerStandlarTeknoloji

Gitar Standı Fiyatı, 3lü ve 5li Gitar Standı

Gitar Standı Fiyatı, 3lü ve 5li Gitar Standı

Gitar Standı Fiyatı, 3lü ve 5li Gitar Standı

Gitar Standı

Gitar Standı aynı zamanda gitar sehpası olarak adlandırılan, enstrümanınızın sabitlenmesi için ve enstrümanınızın güvenliği için özel olarak tasarlanmış enstrüman sehpası çeşitidir. Gitar sahipleri bilirler. Gitarı elimizden bırakacağımız zaman gitarımızı nereye yaslayacağımızı şaşırırız. Gitarın kayma ihtimali bizleri her zaman korkutmuştur. O kıymet verdiğimiz gözümüz gibi baktığımız gitarımıza zarar gelmesi ihtimali bile kabus gibidir. İşte bu korkunç ihtimali ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmış enstrüman sehpasına gitar standı denir.

Gitar Standı Özellikleri

Bu başlık altında sizlere gitar standı çeşitlerinden bahsedeceğim. Gitar standları görsel olarak ev ve ofis gibi kişisel ortamlarda oldukça şık bir görünüm sağlar. İsterseniz odanızın baş köşesinde gitarınızın stand üzerinde dekoratif bir ayrıntı olarak beklediğini düşünsenize.  Gitar standı hem güvenlik hem dekoratif amaçla kullanılabilir. Gitar standları üç ayaklı modelleri olduğu gibi duvara monte edilerek kullanılan enstrüman asılan modelleride mevcuttur. Aynı zamanda çoklu gitar standı modelleride bulunmaktadır. İkili gitar standı, üçlü gitar standı, beşli gitar standı gibi biden fazla gitar için kullanılabilecek çoklu gitar standı modelleride bulunur. Bu tip çoklu gitar standları müzik aletleri satan dükkanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Gitar Standı Fiyatları

Gitar standı fiyatları incelemeleri yaparken karşılaştığım, fiyat değişikliklerine sebep olan etkenlerden bahsetmek istiyorum. Gitar standı fiyatlarını etkileyen özellikler, gitar standı markası, gitar standı yapımında kullanılan malzeme kalitesi, gitar standının kaç gitar barındırabilme özelliği ve benzeri  durumlardır. Genel olarak ekonomik fiyatlarla satın alınabilen gitar standı fiyatları bütçenizi zorlamayacaktır.

Gitar Standı

İster akustik ister elektro ya da klasik gitarlar için sağlan dayanak ve açılandırılabilir stand modelleri, enstrüman konforu sağlar. Hem mağazalarda ürün teşhiri için kullanılabilen 3lü gitar standı çeşitleri hem de müzik kursları, okullar ve benzeri alanlarda fonksiyonellik sağlar.

Gitar Standı Ne İçin Kullanılır?

Genellikle sahne gösterileri, konserler ve stüdyolarda daimi olarak kullanılan standlar, performans öncesi ve sonrasında gitarın yerleştirilmesi ve sağlıklı şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Tek gitar için dizayn edilen stantlar ve çoklu stant modelleri bulunuyor.

Çoklu gitar stantları genellikle mağazalarda, konservatuarlar, müzik ve gitar kurslarında, sahnelerde ve orkestra/ saz ekibi gibi kalabalık gruplarda kullanılan stant modelidir.

Gitar sehpası veya gitar ayaklığı olarak nitelendirilebilen stantlar, tüm gitar çeşitlerinin yerleştirilmesi için ergonomik olarak tasarlanır. Ürün modeline göre ahşap, metal veya plastik aparatlı şekillerde üretilmektedir.

Gitar Standı Çeşitleri Nelerdir?

Tekli gitar stantlarında portatif ve duvar tipi stant modelleri bulunuyor. Duvar tipi stantlar, monte edilerek kullanılan ve gitarın üst kısmından klips aparatı ile yerleştirilmesini sağlayan pratik ürünlerdir.

Portatif gitar standı çeşitleri, üretici firmaların tasarımlarına göre farklı modellerde sunulmaktadır. Demonte özellikli gitar sehpaları, açılandırılabilir sehpa çeşitleri ve gövde yerleştirilebilir ve üst düzlemli stant seçenekleri bulunuyor. Metalden ve elektrostatik boyadan imal edilen gitar stantları, bireysel kullanımlar ve profesyonel kullanımlar için uygundur.

Bazı modellerde ise bağlama ve gitar standı aynı modülde sunulmakta her iki enstrüman için de konforlu kullanım avantajı sağlanmaktadır. Çoklu gitar standı modellerinde ise 3’lü ve 5li gitar standı çeşitleri bulunuyor. Ahşap materyalden ve geniş düzenekte imal edilen 5’li model, açılandırılabilir özelliktedir.

Hem gitarların açılandırmasını sağlayan hem de düzeneğin ayarlanabilir opsiyon ile açılandırılabilir olması, standın tüm alanlarda kullanılabilmesine olanak sunuyor. Saz ekipleri, gitar toplulukları, müzik grupları, konservatuvarlar ve müzik kursları gibi alanlarda en çok tercih edilen stant çeşitleri arasında yer almaktadırlar.

5’li Gitar Standı Temel Özellikleri

Enstrümanların zarar görmemesi için alt modül kumaş kaplama ve dolgu detayı ile dizayn edilmektedir. 5 gitar aynı anda yerleştirilebilir şekilde dizayn edilen stant, üst ve alt kısımdan desteklidir. Açılandırma özelliği ile yan kısımlarından aparat ile kullanılabilir. Hafif, ergonomik ve pratik olarak tasarlanan ürünler, fazla yer kaplamadığı için her büyüklükteki alanda uygulanabilirler.

Mağaza tipi stant olan 5’li ve 3’lü modeller, ahşap, metal ve plastik materyalleri ile uzun ömürlü kullanım avantajı sağlar.

Duvar Tipi Gitar Standı

Raylı sistem olarak tanımlanan duvar tipi stantlar, tüm gitar modellerinde kullanılabilir. Rahat ve pratik ürünler, yer kaplamaz ve tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Beton, ahşap ve tüm yüzeylerde uygulanabilen montaj ile her yapının özelliklerine göre konfor sağlar.

Hem bireysel ve tekil kullanımlarda hem de mağazacılık sistemleri veya çoklu kullanım alanlarında istenilen sayıda kullanabilme ve alan avantajı sağlayan gitar stantlarıdır.

Gitar Standı Fiyatları

Ekonomik fiyatlar ve bedava kargo avantajları ile gitar standı modelleri seçilebilir. Online sistem avantajı ve Türkiye’nin her noktasına aynı gün kargo avantajıyla, ekonomik gitar standı fiyatları değerlendirilebilir.

Ürünlerin tasarım özellikleri, ham madde ve ek materyal özelliklerine göre farklı fiyat seçenekleri sunuluyor. Tekli stant, raylı duvar tip stant, 3lü ve 5li stant çeşitleri, üretim esasları ve marka sunumlarına bağlı olarak farklı fiyatlarla satışa sunuluyor. Kullanım alanına göre ürün seçimi yapabilir, uygun fiyat avantajlarını değerlendirerek online sipariş verebilirsiniz.

Gitar Standı Tavsiyesi

Gitar standı tavsiyesinde bulunmak için yaptığım araştırmalar sonucunda sizler için bazı alışveriş siteleri seçtim. Bu seçimleri yaparken güvenle alışveriş yapabileceğiniz, kaliteli ve piyasaya göre daha ucuz fiyatlarla satış yapan siteleri seçmeye özen gösterdim.

İşte sizler için seçtiğim güvenli alışveriş siteleri:

yonkamuzikmarket.com     gitar standı    2’li gitar standı      3’lü gitar standı

muzikalmarket.com              gitar standı    2’li gitar standı      3’lü gitar standı

teknolojisanayi.com             gitar standı    2’li gitar standı       3’lü gitar standı

onlinesessistemi.com         gitar standı    2’li gitar standı       3’lü gitar standı

yonkabayi.com                        gitar standı    2’li gitar standı       3’lü gitar standı

 

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın