HoparlörlerİncelemelerSes SistemleriTeknoloji

Subwoofer Hoparlörler

Subwoofer Hoparlörler

Subwoofer hoparlör fiyatları sayfamızda subbass kabin hoparlör diye de bilinen aktif subwoofer fiyatları hakkında detaylı bilgiler yer alır.Subwoofer Hoparlör Fiyatları

Subwoofer

Sesli ortamlarda performans durumu, gerçekten müşterilerin o ortamı kullanmasını etkilemektedir. Özellikle sinema ve tiyatro gibi mekanlarda önemli hale gelen bu konu, hissedilebilecek kadar yakın bir ses performansı sağlamalıdır. Bu sayede sinema keyfi evlerde bile yaşanacak kadar geliştirilmiştir. Genelde sinemalarda seslerin iyi olduğunun anlaşılması da, bu konu ile yakından alakalıdır. Bakıldığı zaman Subwoofer cihazları sayesinde, rahatlıkla seslerin daha iyi algılanması sağlanacaktır. Sub kelimesi işin çok derinden yapıldığını lanse edecektir. Woofer ekinde ise çok yüksek bir hava hareketi ifade edilir. Genel olarak bas canavarı olarak bilinen Subwoofer’lar, aynı zamanda sinema ve film sistemlerinin de en önemli yardımcılarından bir tanesidir. İyi bir kullanım ve verim almak için, doğru bir Subwoofer tercih etmek en doğru adım olacaktır.

Subwoofer Nedir?

Ses sistemlerinde adeta insanların bile yerinden olmasına neden olacak şekilde titreten derin basların oluşturulması görevi, Subwoofer adı verilen en geniş hoparlörlere verilmiştir. Bu sesteki frekansın yakalanması için çok büyük bir sürücüye ve doğru bir geniş hava hacmine ihtiyaç duyulacaktır. Frekansların 20. 000 Hz ile 25 kHz arasında olması, aynı zamanda insanların da duyması için gerekli olan özelliğin oluşmasını sağlayacaktır. Düşük frekanstaki seslerin doğru şekilde hissedilmesi için de, daha yüksek bir güç oluşturulması gerekir. Bas işlevi, bu yüzden de genelde 200 Hz altında kalan seslerden itibaren kullanılmaya başlanır. Bitiş noktaları ise 20 kHz değerine kadar ulaşır.

Subwoofer Özellikleri

Subwoofer hoparlör kabinleri genel olarak aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Fakat genel olarak bütün Subwoofer serilerinde, Aktif Subwoofer modelleri ön plana çıkar. Aktif subbass kabinden oluşturulan Subwoofer’lar, aynı zamanda sesin istenildiği gibi yükseltilmesini sağlayacaktır. Ses çıkışlarına bağlanıldığı anda yapılacak bu işlem, bas frekanslarının yükseltilmesi için ise diğer bir hoparlörle kullanılmamalıdır. Subwoofer, bu eksikliğin giderilmesi için içinde geniş çaplı ve özellikli bir amfi bulundurmaktadır. Özellikle kesim frekansı ve ses seviyesi gibi düğmeler de, bu yüzden cihazın üzerinde bulunmaktadır. Ses seviyesi tuşu, ses sisteminin kalibrasyonu için oldukça önemlidir. Subwooferlar, hangi frekans aralığında ses hakimiyetinin yaratılacağını da kontrol altına almaktadır. En düşük frekans ile en yüksek aralık arasındaki seslerin üretilmesi, tamamen kontrol ayarlarından sonra gerçekleşecektir. Bas seven kullanıcılar, özellikle crossover frekansını düşük tutmalıdır. Çalışma mantıklarında hava hareketleri çok önemli olduğu için, özellikle hacimlerinin çok iyi bir şekilde oluşturulması gerekir. Yüksek hacimdeki kutular, genellikle profesyoneller içindir. Çünkü daha çok havayı sıkıştırma özellikleri bulunur. Aynı zamanda fiyatlar da, hacim büyüdükçe ciddi artışlar gösterecektir. Orantılı hacim ve sürücü çapının seçilmesi, aynı zamanda Subwoofer içerisinde bulunan havanın en iyi şekilde hareket kabiliyetine sahip olmasını sağlar. Çünkü sıkıştırılan hava da, sürücü tarafından bas refleks açıklığından dışarı atılacaktır.

Subwoofer Koruma Önerileri

Subwoofer hoparlörler, genelde diğer hoparlörlere göre yere daha yakın olarak üretilen elektronik cihazlardır. Bu yüzden de tozdan fazlasıyla etkilenirler. Bas refleks kısmından içeriye gelebilecek havada birçok farklı toz da cihaza kötü etki yaratabilir. Bu nedenle tozdan en az etkilenecekleri bir yükseklikte tutulmaları önemlidir. Volume düğmesi de, cihazda en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Çünkü volume düğmesinin zamanla esnemesi ve yıpranması nedeniyle, Subwoofer’lar kullanımdaki rahatlıklarını kaybedeceklerdir. Üretilecek olan sesler de, bu tarz etkilerden olumsuz anlamda zarar göreceklerdir. Bu yüzden Subwoofer cihazlarının en iyi şekilde kullanılması gerekir. Yapılacak en mantıklı işlem ise üretici firmadan hoparlöre uygun bezler almak ve kullanılmadığı zaman Subwoofer cihazlarını tamamen kapatmaktır.

Sizler için Subwoofer Hoparlör Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

Müzikal Market -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

Teknoloji Sanayi -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

Online Ses Sistemi -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

Yonka Bayi -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın