İncelemelerMÜZİK ALETLERİTeknoloji

Yamaha Piyano

Yamaha Piyano Fiyatları

Yamaha piyano fiyatları sayfamızda çok satılan piyano markaları ve en iyi yamaha dijital piyanolar hakkında detaylı bilgiler yer alır.Yamaha Piyano Fiyatları

Yamaha Piyano

Piyanolar herkesin bilmekte olduğu bir müzik aletidir. Fakat hem fiyatı hem de büyük olması nedeniyle daha çok evlerde değil de konser veya televizyonlarda görürüz. Eski zamanlarda piyano fiyatları çok yüksek olduğundan içinde piyano bulunan bir ev, zengin evi olarak adlandırılmaktaydı. Fakat günümüzde bu böyle değildir. Zaman geçtikçe piyanoya artan merak ve piyano fiyatlarının daha da ucuzlaması sebebi ile artık herkes tarafından alınabilir hale gelmiştir. Tabi piyano fiyatları kalitesine göre farklar göstermektedir. Piyano tarih olarak günümüzden 300-350 yıl öncesi bir zamanda bulunmuştur. Dünya üzerinde ilk piyano 1700 yılında Bartolomeo Cristofori tarafından yapılmıştır. Bu kişi piyanoyu İtalya’nın Floransa şehrinde yapmıştır. Bu yapılan ilk piyano tabi gün geçtikçe geliştirilmiş ve günümüzdeki halini zamanla almıştır. Piyano çalgı tarzı olarak hem vurmalı hem de tuşlu çalgı olarak sınıflandırılmaktadır. Üzerinde notaların bulunduğu 88 tane tuş vardır. Bunlarda 52 tanesi beyaz, 36 tanesi ise siyah tuşlardır. Piyano yanında bulunan bir pedal sayesinde hem el ile hem de ayak ile çalınan bir çalgı türüdür.

Yamaha Dijital Piyano Teknik Özellikler

Eğer piyano konusunda yetenekliyseniz Yamaha piyano sizin yeteneğinizi daha da fazla ortaya çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Yamaha piyano dünya üzerinde en fazla tercih edilen piyano olmaktadır. Sadece günümüz için değil gelecekte düşünülerek tasarlanmış olan Yamaha piyano, piyanistlere uygun piyano tonu bulunmasını sağlar. Yamaha piyanonun polifon işlemcisi yenilenmiştir ve böylece 196 nota polifonu özelliğine sahip hale getirilmiştir. Bu polifonlardan 143 tanesi zorlu repertuarlar içindir. Böylelikle karışık yani zorlu eserlerde nota kaybı olmadan eseri başarılı bir şekilde çalabilirler. Ayrıca bu piyanoda farklı olan bir şeyde tuşlar arasında dokunuşta olan farklardır. Pes notalara ait olan tuşlar daha ağır, tiz notalara ait olan tuşlar ise daha hafiftir. Böylelikle çalarken piyanistin üstünde daha büyük bir etki bırakarak hem görsel hem de duyusal olarak dinleyenlere büyük keyif verecektir. Yamaha piyanonun bu kadar iyi olmasındaki ana neden Acoustic Optimizer denilen teknolojidir. Bu teknoloji akustik akışını kontrol eder ve zenginleştirir. Yamaha piyanoda iki tane kulaklık girişi bulunmaktadır. Eğer sessiz bir ortamda çalışmak istiyorsanız bu kulaklıklar sayesinde çalmış olduğunuz eseri içinizde hissedebilirsiniz. Ayrıca eser kayıt cihazı bulunmaktadır. Böylelikle üzerinde çalıştığınız eseri kaydederek nerelerde hata yaptığınızı çok daha çabuk anlayabilirsiniz.

Yamaha Dijital Piyano Fiyatları

Yamaha dijital piyanoda YDP143R ile adeta bir devrim yaratmıştır. Çok sayıda yenilik yaparak adeta piyanistlere kusursuz bir çalışma imkanı sunmuşlardır. Acoustic Optimizerden tuş ağırlığına kadar her şey çok ince ayrıntılara kadar düşünülmüştür. Hatta bu piyanoda bulunan bazı yeniliklerin patenti tamamen Yamaha’ya aittir. Öyle ki başka bir piyanoyu çalmaya çalıştığınız zaman aynı şekilde bir sonuç alamayabilirsiniz. Kulaklık takarak piyanoyu çalmaya başladığınız zaman Stereophonic Optimizer özelliği ile adeta bir salon ambiansı vererek sizi orada çaldığınızı düşündürür. Böylece kulaklık takarak piyanoyu çaldığınız zaman bu yüksek akustik özeliğini görebilirsiniz. YDP143R ayrıca USB ile bilgisayara da bağlanıp veri aktarımı yapabiliyor. Aynı şekilde telefonlara da bağlanabilir. iOS cihazlar direk YDP143R’ye bağlanabilir. Böylece çok fonksiyonelli bir piyano kullanmış olursunuz. Yamaha piyanonun en son çıkarmış olduğu Yamaha YDP143R Dijital Piyano internet üzerinden 5000-6000 TL arasında satılmaktadır. Sizlere sağladığı bu kalite ve içermiş olduğu yeni teknolojiler göz önünde tutulduğu zaman bu fiyat aralığı oldukça uygundur. Zaten kalite asla tesadüf değildir. Herkes tarafından en iyi piyano markası olarak gösterilen Yamaha piyano YDP143R sayesinde yine bir devrime imza atmıştır.

Sizler için Yamaha Piyano Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Yamaha Piyano Fiyatları

Müzikal Market -> Yamaha Piyano Fiyatları

Teknoloji Sanayi -> Yamaha Piyano Fiyatları

Online Ses Sistemi -> Yamaha Piyano Fiyatları

Yonka Bayi -> Yamaha Piyano Fiyatları

 

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın